Dopravní nehoda – příběh druhý

Asi to zná každý řidič, v místech kde jezdíme velmi často si počínáme tak automaticky, že o samotné jízdě již vůbec nepřemýšlíme. A kolikrát se myšlenkami zaobíráme zcela jinými úvahami o práci, o rodině atp. To pravděpodobně bylo i jednou z příčin proč vznikla tato dopravní nehoda.

Řidič osobního vozidla jedoucího ze zaměstnání, před křižovatkou, kterou projíždí takřka každý den, jaksi pozapomněl sledovat signály na semaforech v jeho směru jízdy a pravděpodobně se orientoval jen dle před ním jedoucích vozidel. Budiž mu ke cti, že alespoň nepřekračoval v místě rychlost povolenou (50 km/h).
Motocyklista, mezitím čekající před toutéž křižovatkou, v jiném směru jízdy, na zelený signál, se po jeho rozsvícení okamžitě rozjel a jaksi pozapomněl, že i když mu svítí zelené světlo, neznamená to, že by měl zcela přestat sledovat provoz okolo sebe, a bez bázně vjel do křižovatky, kde se však střetl právě s oním vozidlem řízeného řidičem, který zrovna neměl svůj den a zapomněl sledovat signály na semaforech.
Řidič vozidla v závěru pohybu přeci jen motocyklistu zaregistroval a intenzivním brzděním alespoň snížil střetovou rychlost na cca 20km/h. Stejně tak reagoval řidič skútru, bohužel se mu podařilo zastavit až přímo před předkem vozidla. Následoval střet po kterém motocyklista i se skútrem spadl na vozovku a způsobil si lehčí až střední zranění, naštěstí bez závažných dlouhodobých následků.

Poučení:

  • vždy se snažte co nejvíce  soustředit na svou jízdu a nejezděte bezmyšlenkovitě.
  • mějte stále na paměti, že někdo jiný může udělat chybu, s kterou se svezete či na ni doplatíte i vy.
  • a proto, pokud se rozjíždíte na zelený signál do křižovatky, zkontrolujte směry, které právě hodláte křížit.

Popsanou nehodu můžete zkouknout na přiloženém videu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *