Dopravní nehoda – příběh druhý

Asi to zná každý řidič, v místech kde jezdíme velmi často si počínáme tak automaticky, že o samotné jízdě již vůbec nepřemýšlíme. A kolikrát se myšlenkami zaobíráme zcela jinými úvahami o práci, o rodině atp. To pravděpodobně bylo i jednou z příčin proč vznikla tato dopravní nehoda.

Řidič osobního vozidla jedoucího ze zaměstnání, před křižovatkou, kterou projíždí takřka každý den, jaksi pozapomněl sledovat signály na semaforech v jeho směru jízdy a pravděpodobně se orientoval jen dle před ním jedoucích vozidel. Budiž mu ke cti, že alespoň nepřekračoval v místě rychlost povolenou (50 km/h).
Motocyklista, mezitím čekající před toutéž křižovatkou, v jiném směru jízdy, na zelený signál, se po jeho rozsvícení okamžitě rozjel a jaksi pozapomněl, že i když mu svítí zelené světlo, neznamená to, že by měl zcela přestat sledovat provoz okolo sebe, a bez bázně vjel do křižovatky, kde se však střetl právě s oním vozidlem řízeného řidičem, který zrovna neměl svůj den a zapomněl sledovat signály na semaforech.
Řidič vozidla v závěru pohybu přeci jen motocyklistu zaregistroval a intenzivním brzděním alespoň snížil střetovou rychlost na cca 20km/h. Stejně tak reagoval řidič skútru, bohužel se mu podařilo zastavit až přímo před předkem vozidla. Následoval střet po kterém motocyklista i se skútrem spadl na vozovku a způsobil si lehčí až střední zranění, naštěstí bez závažných dlouhodobých následků.

Poučení:

  • vždy se snažte co nejvíce  soustředit na svou jízdu a nejezděte bezmyšlenkovitě.
  • mějte stále na paměti, že někdo jiný může udělat chybu, s kterou se svezete či na ni doplatíte i vy.
  • a proto, pokud se rozjíždíte na zelený signál do křižovatky, zkontrolujte směry, které právě hodláte křížit.

Popsanou nehodu můžete zkouknout na přiloženém videu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *