Dopravní nehoda – příběh třetí

Třetí díl tohoto seriálu věnuji poměrně častému typu dopravní nehody.
Bylo pěkné letní odpoledne. Řidič Škody Octavie přijel k čtyřramenné  křižovatce z vedlejší silnice a hodlal odbočit vlevo. Na hlavní ulici se pohybovala vozidla zleva i zprava a tudíž byl nucen zastavit a těmto vozidlům dát nejprve přednost v jízdě. Řidič vozidla Škoda Roomster, přijíždějící po hlavní zleva, spustil pravý blinkr a hodlal odbočit vpravo do ulice, kde čekal řidič vozidla Škoda Octavia až bude moci vyjet na hlavní silnici. Spuštěný blinkr Škody Roomster a jeho pohyb značící odbočení byl pro řidiče vozidla Škoda Octavia signálem, že může bezpečně vyjet na hlavní a odbočit vlevo.

Bohužel přehlédl, či nepočítal s tím, že za vozidlem Škoda Roomster se může pohybovat jiné menší vozidlo v podobě motocyklu, jehož řidič hodlal pokračovat po hlavní rovně. Jak to dopadlo uvidíte na videu dole. Dopravní nehoda se naštěstí obešla pouze se středně těžkým zraněním motocyklisty, bez vážných trvalých následků.

Někoho bude zajímat, kdo byl označen za viníka dopravní nehody. V tomto případě to byl řidič Škody Octavie, neboť zkrátka a dobře nedal přednost v jízdě. A to i přesto, že lze diskutovat o chování řidiče motocyklu, který v místě sice nejel nijak významně rychle, ale bohužel jaksi zapomněl předvídat, že pokud se nalepí za nějaké vozidlo, může být snadno přehlédnutelný pro jiné účastníky provozu.

A poučení pro řidiče v situaci řidiče Škody Octavia?

  • nevyjíždějte do křižovatky, pokud nemáte náležitý výhled do všech směrů, které hodláte křížit.

Pro řidiče motocyklu pak platí:

  • před křižovatkou, i když jedete po hlavní, pečlivě zvažujte, zda řidiči nacházející se na vedlejších ramenech křižovatky o vás vědí či nikoli, neboť jste mnohem snadněji přehlédnutelní než osobní či jiné větší vozidlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *